Яка пенсія у 2021 році в Україні – чи вистачить таких виплат пенсіонерам?

Ситуація з пенсійними забезпеченням в Україні щороку погіршується, адже ціни ростуть випереджаючими темпами аніж пенсія. Перспектива пенсійного забезпечення не радує і всі уже розуміють що про свою пенсію потрібно думати самостійно. Про нинішню ситуацію із пенсіями, наскільки адекватне пенсійне забезпечення і як заздалегідь подумати про власну пенсію далі у статті.

Пенсія в Україні 2021

Поговоримо про цифри.

Мінімальна пенсія на сьогоднішній день в Україні становить 1769 грн. Для порівняння – у Франції мінімальна пенсія складає 868 Євро. Якщо загадати про прожитковий мінімум в Україні, то він складає 1854 грн. У Франції прожитковий мінімум вищий, приблизно 1080 євро.

Звичайно урядовці, обіцяють збільшити прожитковий мінімум до 1934 грн з 1 грудня 2021 року, мінімальна пенсія залишиться 1854 грн, але очікуємо на збільшення пенсій:

  • для пенсіонерів віком від 65 років за наявності у них страхового стажу 30/35 років збільшення на 200 грн
  • пенсіонери у віці від 70 до 75 років отримають доплати до 300 грн з 1 жовтня 2022 року
  • пенсіонерів віком 75 – 80 років збільшення пенсії до 400 грн. Мінімальна пенсія для цієї категорії пенсіонерів становить 2500 грн, але якщо є робочий стаж 20-25 років і більше.
  • пенсіонери 80-ти років отримують по 500 грн додатково з минулого 2020 року
Пенсії в Україні в 2021 році

Чи достатньо такої пенсії українським пенсіонерам?

Дивлячись на цифри, про які говорили вище, можемо сказати, що – ні, цих виплат та підвищень не вистачить для комфортного проживання на пенсії. Прожитковий мінімум це такий показник, який враховує мінімальні витрати, а не комфортні для кожного громадянина. Та навіть чи вистачить прожиткового мінімуму для фінансування мінімальних витрат – питання дискусійне.

Переглянемо ці показники для всіх категорій населення та як планують збільшувати:

Дані з сайту https://index.minfin.com.ua/

Зробимо звичайний прорахунок потреб у продуктах:

Зображення з сайту https://thegard.city/

Зробивши прорахунок по наведеній вище таблиці, можемо зробити висновок, що з мінімальною пенсією можна, але з натяжкою, закрити лише мінімальну потребу у харчуванні – і то, без будь-яких смаколиків. А як же засоби особистої гігієни та інші потреби? Пенсії на це уже не вистачить. Тому і приходиться “виживати”, планувати та економити.

Як же вберегти себе від такої пенсії та отримувати більшу пенсію?

Читаючи статистику та проаналізувавши цифри по пенсійних виплатах, додаткових доплат до пенсії по 200 грн, 300 грн чи 500 грн розумієш – треба брати ситуацію у свої руки. Так хочеться не просто виживати, але й подорожувати, займатись своїм улюбленим хобі, відпочивати та насолоджуватись життям, а не економити на елементарних речах побутового вжитку.

Із початком роботи в Україні другого та третього рівня пенсійної системи, фінансова група TAS вирішила створити свій недержавний пенсійний фонд – Фонд пенсійних заощаджень. Мета – підтримати наших громадян та бачити більше щасливих, забезпечених пенсіонерів, які можуть займатись саморозвитком, подорожувати та отримувати задоволення від життя.

Недержавна пенсія від групи ТАС - ФПЗ
Недержавна пенсія в НПФ

Ми пропонуємо вам рішення, яке максимально можна підлаштувати під ваші доходи, щоб комфортно було накопичувати та без санкцій, штрафів за пропущений внесок.

накопичуєте скільки хочете

  • коли хочете
  • як хочете
  • та отримуєте дохід від інвестування ваших коштів.

Ви можете контролювати свій персональний пенсійний рахунок особисто.

Звичайно, скільки накопичувати та скільки отримувати ви можете порахувати у калькуляторі недержавної пенсії. А якщо хочете детальніше отримати консультацію та прорахунок – ми завжди на зв’язку: +38 068 99 88 776

Подумайте про своє майбутнє та найдовший відпочинок у житті уже сьогодні!

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі