Як обрати недержавний пенсійний фонд?

Накопичення на пенсію у недержавних пенсійних фондах – досить популярний спосіб створення пенсійного капіталу у світі. Як заробити на власну пенсію та як правильно вибрати НПФ? Як визначити надійність та гарантувати виплати пенсії? Ми розповімо, на які критерії потрібно звернути увагу при виборі недержавного пенсійного фонду.

Коли правильно обрав пенсійний фонд!

Накопичення власної пенсії – актуальне вже зараз

Ми знаємо, що зараз в Україні діє солідарна система сплати пенсії. Ця система працює з часів Радянського Союзу і, судячи з рівня пенсій та постійного дефіциту Пенсійного фонду, вона працює не ефективно. Щороку ситуація лише погіршується. Тому пенсія від держави зможе забезпечити певний мінімум для пенсії, яка здатна забезпечити гідний рівень життя в старості — необхідно накопичувати самостійно. Статистика показує, що якщо не відкладати самостійно на власну пенсію, то при виході на пенсію вона становитиме приблизно 20% від заробітку, якщо не менше (Детальнішепро пенсійну систему в Україні).

Тому накопичувати пенсію самостійно — це дуже актуально і починати формувати пенсійний капітал потрібно чим раніше, тим краще. Найближчим часом ми очікуємо на старт реформи пенсійного забезпечення. На ринок обов’язкового пенсійного забезпечення будуть допущені приватні компанії, що підвищить конкуренцію на ринку пенсійного забезпечення та дозволить накопичувати пенсійні капітали справді на ринкових умовах. Обов’язковим є таке накопичення пенсії для громадян, які офіційно працюють. Але поки що реформа не стартувала. І на старт реформи можуть піти ще роки, роки, за які можна накопичити на своє майбутнє. Тому кожному українцеві варто замислитися над своєю пенсією вже зараз і почати накопичувати на найдовшу відпустку в житті. Один із варіантів — це накопичення у недержавному пенсійному фонді.

Вибирай НПФ правильно!

Як вибрати НПФ?

Як працюють недержавні пенсійні фонди ви можете ознайомитись у розділі «Умови та переваги». Слід зазначити, що всі недержавні пенсійні фонди працюють відповідно до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення».

Але на що звернути увагу при виборі фонду і як вибрати надійний?

Звичайно, людям без спеціальних знань складно розібратися, але ми рекомендуємо насамперед звернути на показники діяльності фонду, які потрібно оцінювати у динаміці та в комплексі, а не окремо.

Один із простих та важливих знань про фонд – це засновник. Саме щодо засновника можна оцінити наскільки напрямок недержавної пенсії — це стратегічний напрямок діяльності? Знання про засновника та термін роботи фонду на ринку покажуть ступінь досвіду роботи з фінансами та безпосередньо впливають на репутацію фонду на ринку.

З показників, що характеризують діяльність недержавного пенсійного фонду, — це розмір активів фонду та інвестиційний дохід (результат діяльності ФПЗ). Ці показники необхідно дивитися у динаміці. Саме вони покажуть, наскільки вдало обслуговуючі компанії працюють та інвестують пенсійні активи. Зверніть увагу і загалом на інвестиційний портфель — у що вкладає фонд кошти: цінні папери, облігації, акції тощо.

Наступний момент – це обслуговуючі компанії: Адміністратор, Компанія з управління активами та Зберігач.

Адміністратор веде облік пенсійних договорів та інформує учасників про результати діяльності НПФ. Тому для потенційного клієнта НПФ важливо розуміти, наскільки інфраструктура Адміністратора зручна та відповідає вимогам потенційного клієнта щодо контролю діяльності фонду.

Зберігач займається веденням рахунків НПФ, виконанням розпоряджень Адміністратора та КУА з пенсійних активів та виконує функцію контролю операцій з управління пенсійними активами.

Компанія з управління активами (КУА) займається інвестиційною діяльністю та формує прибуток для учасників НПФ. Саме від КУА залежить, наскільки грамотно та ефективно будуть інвестовані пенсійні активи і, відповідно, який дохід від інвестування буде отримано — ознайомтесь з обслуговуючими компаніями НВФ “ФПЗ”.

Виходячи з вищесказаного важливий фактор, зазначимо, що наш НВФ «Фонд пенсійних заощаджень» входить до надійної фінансової групи “ТАС” і маємо великий досвід у управлінні фінансами. А це означає, що ви можете отримати високі прибутки інвестицій та впевненість у отриманні пенсійних виплат.

Нагадаємо, що у разі незадовільного результату діяльності НПФ ви завжди можете перевести свої кошти з одного фонду в інший. Також згідно із Законом України фонд не може бути банкрутом та активи учасника фонду можуть перейти у спадок.

Ми сподіваємося, що з нами українці дізнаються ще більше про недержавне пенсійне забезпечення та дбатимуть про свою пенсію вже зараз. “Фонд пенсійних заощаджень” надасть вам всю необхідну інформацію для того, щоб наші договірні відносини були відкритими та чесними. Адже наша головна мета зробити якнайбільше щасливих пенсіонерів у майбутньому!

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі