Пенсія в Україні в 2022 році

Пенсія — це головний біль українських пенсіонерів та завжди актуальна тема для обговорення під час зустрічей, за столом, у чергах. Існуюче пенсійне забезпечення не покриває всіх витрат і прожити на пенсію ще треба вміти.

Про ситуацію із солідарною пенсійною системою, яка діє в Україні, ми вже писали неодноразово, бо кожен українець має зрозуміти, що ситуація з державним пенсійним забезпеченням не втішна і єдиний вихід – це подбати про власні пенсійні накопичення у період трудової діяльності. Саме через кризу солідарної системи Держава планує реформувати систему пенсійного забезпечення — запустити накопичувальну систему обов’язкового пенсійного страхування – так званий другий рівень пенсійного забезпечення. Суть другого рівня пенсійного забезпечення полягає у обов’язкових відрахуваннях персоніфікованих пенсійних фондів за рахунок роботодавця.

Пенсія в Україні в 2022 році

Цього року планується індексація державних пенсій і, відповідно, їх збільшення — на скільки, коли, давайте розглянемо детальніше.

Передбачається, що розмір пенсії в Україні перевищуватиме на 15% прожитковий мінімум – що вже непогано. Але наскільки збільшиться пенсія? Міністерство соціальної політики заявило, що на кінець 2022 року середній розмір пенсії складатиме 4500 грн. Багато це чи мало можна порівняти з прожитковим мінімумом, про це писали у статті “Яка пенсія у 2021 році в Україні – чи вистачить таких виплат пенсіонерам?”

Для порівняння, подивимося, як змінився розмір пенсії в Україні станом на січень 2022 року. Звичайно ж, говорячи про те, що пенсії зросли, треба звернути увагу, що й пенсіонерів поменшало. За рік кількість пенсіонерів скоротилася на 289837 осіб (зафіксовано 10 млн 841 тис. 117 осіб пенсіонерів).


Джерело

При середній пенсії в Україні 3 992 грн. найнижчу пенсію отримують 13,4% українських пенсіонерів (до 2 000 грн.), 35,6% – отримують пенсію від 2 000 до 3 000 грн., 15,4% – отримують пенсію від 5 000 до 10 000 грн. 4,7% — одержують пенсії понад 10 000 грн.


Джерело

У регіональному розрізі найбільша пенсія у Києві (5 474 грн.) та Донецькій області (5 062 грн.), найнижча у Закарпатській (3 202 грн.) та Тернопільській областях (3 114 грн.).

Календар підвищення пенсій у 2022 році

Мінсоцполітики опублікувало календар підвищення пенсій, де сплановано такі етапи:

  • січень 2022

підвищення пенсії громадянам, які після військової антитерористичної операції на Донбасі стали непрацездатними або родичами людей, які загинули або зникли безвісти на Донбасі. Мінімальна пенсія цієї категорії громадян становить 7 800 грн. і цього року було піднято на 1 895 грн.;

підвищення пенсії громадянам з інвалідністю, отриманої внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС;

Жінкам, які народилися у 1962 році та звертаються за призначенням пенсії за віком, щомісяця розмір пенсії буде збільшено на 9%.

  • березень 2022

автоматична індексація пенсій для 10 млн. українців (не потрібно звертатися до Пенсійного фонду).

Пенсіонери, старші 80, отримають доплату 500 грн., пенсіонери віком 75-80 років отримають доплату 400 грн.

  • квітень 2022

автоматична індексація пенсій для пенсіонерів, які працюють (не потрібно звертатися до Пенсійного фонду).

  • червень 2022

цього місяця має збільшитись мінімальна пенсія в Україні до 2 027 грн. Відповідно, максимальна пенсія — до 20 270 грн.

  • жовтень 2022

для пенсіонерів від 70 до 75 років планується щомісячна доплата у розмірі 300 грн.;

збільшиться мінімальна пенсія для пенсіонерів віком від 70 років — від 3 000 грн. (якщо є достатньо стажу);

збільшиться мінімальна пенсія для пенсіонерів віком від 65 років – від 2 680 грн. (якщо є достатньо стажу);

  • грудень 2022

цього місяця мінімальна пенсія в Україні має збільшитись до 2 093 грн., а максимальна — до 20 930 грн.;

для пенсіонерів, вік яких 60-70 років та які не працюють мінімальна пенсія складе 2 500 грн. (якщо є достатньо стажу).

Джерела

Калькулятор пенсії

Як можна спрогнозувати свою державну пенсію? Прорахувати свою майбутню пенсію можна на сайті Пенсійного фонду України – тут знаходиться вся інформація для пенсіонерів та калькулятор пенсії. Для прорахунку треба перейти до розділу пенсійний калькулятор та авторизуватися в системі.

pension-ukraine-2021
Калькулятор недержавної пенсі

Після авторизації можна побачити свій трудовий стаж та зробити розрахунок за своєю майбутньою пенсією. Отриманий результат – це майбутня державна пенсія солідарної пенсійної системи. Прорахували, чи Вас влаштовує Ваша майбутня державна пенсія?


Більша пенсія можлива з НПФ!

Припускаємо, що більшість українців, які прорахують свою майбутню державну пенсію, будуть незадоволені отриманим результатом. Як уже було зазначено вище, єдиний вихід – це створити свій особистий пенсійний капітал. Для цього ми рекомендуємо звернути увагу на недержавну пенсійну накопичувальну систему або, як кажуть, на накопичувальну пенсію або недержавну пенсію. Суть такої недержавної пенсії – створити свій особистий пенсійний капітал, накопичений у недержавному пенсійному фонді (НПФ) у період трудової діяльності.

Спланувати накопичення пенсійного капіталу та виплат додаткової пенсії ви можете на калькуляторі недержавної пенсії. Принцип розрахунку простий – пенсія розраховується чи то від суми пенсії, яку хочеться отримувати, чи то від внеску, що є можливість оплачувати на формування пенсійних виплат. Для розрахунку треба визначитися з терміном отримання пенсії: від 10 до 30 років.

Калькулятор недержавної пенсії

В наслідок прорахунку на калькуляторі пенсії виходить розрахунок накопичення пенсійного капіталу та виплат пенсії. Розрахунки будуть представлені на відповідних графіках.

Накопичення пенсії з НПФ. Калькулятор недержавної пенсії
Пенсія в НПФ – результат прорахунку недержавної пенсії

Якщо ви бажаєте довічну пенсію, то потрібно звернутися до менеджера в НПФ і вам персонально прорахують Ваш план накопичення. Докладніше про калькулятор пенсії та як розрахувати пенсію у статті “Калькулятор накопичувальної пенсії: як розрахувати свою другу пенсію?”

Висновок

Держава планує стартувати пенсійну реформу пенсійного забезпечення у 2023 році. Пенсія в Україні 2022 року підвищуватиметься, але при цьому кількість пенсіонерів скоротиться і прожитковий мінімум також зросте. Пенсійне забезпечення громадян буде збільшено, але це збільшення становитиме до 500 грн. на місяць, що, очевидно, не достатньо, щоб покрити всі витрати і насолоджуватися життям разом із хобі, поїздками, прогулянками та своїми улюбленими звичками.

Для тих, хто дійсно думає про свою майбутню пенсію — найдовшу відпустку в житті, рекомендуємо прорахувати свою державну пенсію за допомогою калькулятора пенсії на сайті Пенсійного фонду України та визначиться, наскільки державна буде достатньою для життя на пенсії. Кожен вирішує самостійно, але якщо державної пенсії недостатньо – рекомендуємо розглянути можливість збільшення своєї пенсії за рахунок накопичення своєї особистої пенсії у недержавних пенсійних фондах – такі фонди існують з 2005 року і їм довіряють понад 1 млн. українців. Оцінний прорахунок своєї особистої пенсії у недержавному пенсійному фонді можна зробити на калькуляторі недержавної пенсії та, тим самим, спланувати свої пенсійні внески та пенсійні виплати.

Якщо у вас є питання на цю тему цієї статті — Ви можете залишити заявку або зателефонувати за тел.+38 068 99 88 776 ми дамо роз’яснення та допоможемо Вам сформувати капітал на найдовшу відпустку у Вашому житті!

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі