Пенсія — це головний біль українських пенсіонерів та завжди актуальна тема для обговорення під час зустрічей, за столом, у чергах. Існуюче пенсійне забезпечення не покриває всіх витрат і прожити на пенсію ще треба вміти.
Про ситуацію із солідарною пенсійною системою, яка діє в Україні, ми вже писали неодноразово, бо кожен українець має зрозуміти, що ситуація з державним пенсійним забезпеченням не втішна і єдиний вихід – це подбати про власні пенсійні накопичення у період трудової діяльності. Саме через кризу солідарної системи Держава планує реформувати систему пенсійного забезпечення — запустити накопичувальну систему обов’язкового пенсійного страхування – так званий другий рівень пенсійного забезпечення. Суть другого рівня пенсійного забезпечення полягає у обов’язкових відрахуваннях персоніфікованих пенсійних фондів за рахунок роботодавця.
Пенсія в Україні в 2022 році
Цього року планується індексація державних пенсій і, відповідно, їх збільшення — на скільки, коли, давайте розглянемо детальніше.
Передбачається, що розмір пенсії в Україні перевищуватиме на 15% прожитковий мінімум – що вже непогано. Але наскільки збільшиться пенсія? Міністерство соціальної політики заявило, що на кінець 2022 року середній розмір пенсії складатиме 4500 грн. Багато це чи мало можна порівняти з прожитковим мінімумом, про це писали у статті “Яка пенсія у 2021 році в Україні – чи вистачить таких виплат пенсіонерам?”
Для порівняння, подивимося, як змінився розмір пенсії в Україні станом на січень 2022 року. Звичайно ж, говорячи про те, що пенсії зросли, треба звернути увагу, що й пенсіонерів поменшало. За рік кількість пенсіонерів скоротилася на 289837 осіб (зафіксовано 10 млн 841 тис. 117 осіб пенсіонерів).
При середній пенсії в Україні 3 992 грн. найнижчу пенсію отримують 13,4% українських пенсіонерів (до 2 000 грн.), 35,6% – отримують пенсію від 2 000 до 3 000 грн., 15,4% – отримують пенсію від 5 000 до 10 000 грн. 4,7% — одержують пенсії понад 10 000 грн.
У регіональному розрізі найбільша пенсія у Києві (5 474 грн.) та Донецькій області (5 062 грн.), найнижча у Закарпатській (3 202 грн.) та Тернопільській областях (3 114 грн.).
Календар підвищення пенсій у 2022 році
Мінсоцполітики опублікувало календар підвищення пенсій, де сплановано такі етапи:
січень 2022
підвищення пенсії громадянам, які після військової антитерористичної операції на Донбасі стали непрацездатними або родичами людей, які загинули або зникли безвісти на Донбасі. Мінімальна пенсія цієї категорії громадян становить 7 800 грн. і цього року було піднято на 1 895 грн.;
підвищення пенсії громадянам з інвалідністю, отриманої внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС;
Жінкам, які народилися у 1962 році та звертаються за призначенням пенсії за віком, щомісяця розмір пенсії буде збільшено на 9%.
березень 2022
автоматична індексація пенсій для 10 млн. українців (не потрібно звертатися до Пенсійного фонду).
Пенсіонери, старші 80, отримають доплату 500 грн., пенсіонери віком 75-80 років отримають доплату 400грн.
квітень 2022
автоматична індексація пенсій для пенсіонерів, які працюють (не потрібно звертатися до Пенсійного фонду).
червень 2022
цього місяця має збільшитись мінімальна пенсія в Україні до 2 027 грн. Відповідно, максимальна пенсія — до 20 270 грн.
жовтень 2022
для пенсіонерів від 70 до 75 років планується щомісячна доплата у розмірі 300 грн.;
збільшиться мінімальна пенсія для пенсіонерів віком від 70 років — від 3 000 грн. (якщо є достатньо стажу);
збільшиться мінімальна пенсія для пенсіонерів віком від 65 років – від 2 680 грн. (якщо є достатньо стажу);
грудень 2022
цього місяця мінімальна пенсія в Україні має збільшитись до 2 093 грн., а максимальна — до 20 930 грн.;
для пенсіонерів, вік яких 60-70 років та які не працюють мінімальна пенсія складе 2 500 грн. (якщо є достатньо стажу).
Як можна спрогнозувати свою державну пенсію? Прорахувати свою майбутню пенсію можна на сайті Пенсійного фонду України – тут знаходиться вся інформація для пенсіонерів та калькулятор пенсії. Для прорахунку треба перейти до розділу пенсійний калькулятор та авторизуватися в системі.
Калькулятор недержавної пенсі
Після авторизації можна побачити свій трудовий стаж та зробити розрахунок за своєю майбутньою пенсією. Отриманий результат – це майбутня державна пенсія солідарної пенсійної системи. Прорахували, чи Вас влаштовує Ваша майбутня державна пенсія?
Більша пенсія можлива з НПФ!
Припускаємо, що більшість українців, які прорахують свою майбутню державну пенсію, будуть незадоволені отриманим результатом. Як уже було зазначено вище, єдиний вихід – це створити свій особистий пенсійний капітал. Для цього ми рекомендуємо звернути увагу на недержавну пенсійну накопичувальну систему або, як кажуть, на накопичувальну пенсію або недержавну пенсію. Суть такої недержавної пенсії – створити свій особистий пенсійний капітал, накопичений у недержавному пенсійному фонді (НПФ) у період трудової діяльності.
Спланувати накопичення пенсійного капіталу та виплат додаткової пенсії ви можете на калькуляторі недержавної пенсії. Принцип розрахунку простий – пенсія розраховується чи то від суми пенсії, яку хочеться отримувати, чи то від внеску, що є можливість оплачувати на формування пенсійних виплат. Для розрахунку треба визначитися з терміном отримання пенсії: від 10 до 30 років.
Калькулятор недержавної пенсії
В наслідок прорахунку на калькуляторі пенсії виходить розрахунок накопичення пенсійного капіталу та виплат пенсії. Розрахунки будуть представлені на відповідних графіках.
Накопичення пенсії з НПФ. Калькулятор недержавної пенсіїПенсія в НПФ – результат прорахунку недержавної пенсії
Держава планує стартувати пенсійну реформу пенсійного забезпечення у 2023 році. Пенсія в Україні 2022 року підвищуватиметься, але при цьому кількість пенсіонерів скоротиться і прожитковий мінімум також зросте. Пенсійне забезпечення громадян буде збільшено, але це збільшення становитиме до 500 грн. на місяць, що, очевидно, не достатньо, щоб покрити всі витрати і насолоджуватися життям разом із хобі, поїздками, прогулянками та своїми улюбленими звичками.
Для тих, хто дійсно думає про свою майбутню пенсію — найдовшу відпустку в житті, рекомендуємо прорахувати свою державну пенсію за допомогою калькулятора пенсії на сайті Пенсійного фонду України та визначиться, наскільки державна буде достатньою для життя на пенсії. Кожен вирішує самостійно, але якщо державної пенсії недостатньо – рекомендуємо розглянути можливість збільшення своєї пенсії за рахунок накопичення своєї особистої пенсії у недержавних пенсійних фондах – такі фонди існують з 2005 року і їм довіряють понад 1 млн. українців. Оцінний прорахунок своєї особистої пенсії у недержавному пенсійному фонді можна зробити на калькуляторі недержавної пенсії та, тим самим, спланувати свої пенсійні внески та пенсійні виплати.
Якщо у вас є питання на цю тему цієї статті — Ви можете залишити заявку або зателефонувати за тел.+38 068 99 88 776 ми дамо роз’яснення та допоможемо Вам сформувати капітал на найдовшу відпустку у Вашому житті!
Багато хто ставить у приклад пенсійне забезпечення у Німеччині, Франції та інших розвинених країнах, де пенсіонери можуть собі дозволити не лише купівлю мінімально необхідних продуктів та сплату комунальних послуг, але й подорожі, каву, делікатеси та брендовий одяг. Чи можливо реалізувати таке пенсійне забезпечення і в Україні? Ми чуємо що у 2023 році повинна бути впроваджена […]
НПФ “Фонд пенсійних заощаджень” був створений у 2006 році, а у 2012 році Група ТАС володіє даним фондом. Непідприємницьке товариство “Відкритий недержавний пенсійний фонд “Фонд пенсійних заощаджень” (НТ “ВНПФ “ФПЗ”) – це неприбуткова організація, яка здійснює свою діяльність на підставі Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» та є частиною надійної Групи ТАС (TAS Group). Наразі, […]
Усе частіше ми чуємо про зміни у пенсійному забезпеченні в Україні, про старт пенсійної реформи. Люди вважають, що реформа вирішить всі проблеми із майбутньою пенсією, тому мало хто задумується про пенсію та що буде у майбутньому. Часто проводять паралель із пенсійним забезпеченням в європейських країнах, але всі опускають момент, що у більшості цих країн кожен […]
Стан солідарної пенсійної системи в Україні є дуже неблагополучним. Що далі, то ситуація стає гіршою — адже пенсіонерів більше, ніж офіційно працюючих людей, які сплачують податки і, відповідно, пенсію пенсіонерам. Тому потрібно задуматися про накопичення на пенсію і як мінімум розрахувати пенсію державну і порівняти з пенсією, яку ви можете отримувати додатково з НПФ, якщо […]
Новорічний настрій уже на порозі. Сніг, веселощі, гірлянди та новорічні ялинки. Скоро прийде до кожного Святий Миколай та у магазинах буде пахнути мандаринками. Звичайно, який новорічний стіл без олів’є, шуби та інших традиційних страв українців. Але чи можуть дозволити собі нинішні пенсіонери таку розкіш – святковий новорічний стіл? На що розраховують старші люди та на […]
Ситуація з пенсійними забезпеченням в Україні щороку погіршується, адже ціни ростуть випереджаючими темпами аніж пенсія. Перспектива пенсійного забезпечення не радує і всі уже розуміють що про свою пенсію потрібно думати самостійно. Про нинішню ситуацію із пенсіями, наскільки адекватне пенсійне забезпечення і як заздалегідь подумати про власну пенсію далі у статті. Пенсія в Україні 2021 Поговоримо […]
Чим ближче до пенсії – тим частіше виникає запитання: «Як накопичити на пенсію?», «Як отримувати велику пенсію?», «Як не залежати від держави та накопичити свою особисту пенсію?». Адже кожен із нас хоче жити гідно і на пенсії – подорожувати, займатися улюбленою справою, пізнавати щось нове. Для більшості пенсіонерів – пенсії не вистачає на найнеобхідніше, що […]
Накопичення на пенсію у недержавних пенсійних фондах – досить популярний спосіб створення пенсійного капіталу у світі. Як заробити на власну пенсію та як правильно вибрати НПФ? Як визначити надійність та гарантувати виплати пенсії? Ми розповімо, на які критерії потрібно звернути увагу при виборі недержавного пенсійного фонду. Накопичення власної пенсії – актуальне вже зараз Ми знаємо, […]
Зберігання коштів у недержавних пенсійних фондах досить популярне явище у світі. Як заробити на власну пенсію та як правильно обрати НПФ – надійність та гарнтування виплат? Ми розкажемо на які критерії потрібно звернути увагу при виборі недержавного пенсійного фонду