Пенсія в Україні чи вистачить її на новорічні свята?

Новорічний настрій уже на порозі. Сніг, веселощі, гірлянди та новорічні ялинки. Скоро прийде до кожного Святий Миколай та у магазинах буде пахнути мандаринками. Звичайно, який новорічний стіл без олів’є, шуби та інших традиційних страв українців.

Але чи можуть дозволити собі нинішні пенсіонери таку розкіш – святковий новорічний стіл? На що розраховують старші люди та на що вистачає їхньої пенсії?

Статистика пенсій в Україні 2021

Згідно офіційних даних Пенсійного фонду України за 01.07.2021 рік:

Джерело https://www.pfu.gov.ua/ 
Джерело https://www.pfu.gov.ua/

Бачимо що ті виплати, які отримують нинішні пенсіонери – цього не те що не достатньо, цього супермало! Ми провели дослідження у статті – Яка пенсія у 2021 році та чи вистачить таких виплат пенсіонерам. Згідно споживчого кошику та тих пенсій які уже отримують українці вистачить лише на існування. А як же новорічні свята?

Вартість новорічних свят по мінімуму

Директор Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, академік НААН Юрій Лупенко розповів у скільки ж обійдеться новорічний стіл 2021.

Звичайно, для оцінки традиційного столу українців взяли середньостатистичні продукти, які вживають більшість сімей, а це:

м’ясні страви, рибні, салати, овочі та фрукти, кондитерські та хлібобулочні вироби, напої.

Враховуючи, що впродовж 2021 року вартість на м’ясні продукти зросла на 10-30%, то 2,5 кг м’яса свинини обійдеться у 394, 50 грн, а птиці – 95 грн. Молочні продукти подорожчали на 10-12%. Твердий сир 66 грн та 38 грн вершкове масло. Овочі приблизно 183 грн (0,5 перцю, 2 кг картоплі, пів кілограма огірків та помідорів, кілограм грибів). Але якщо говоримо про традиційний салат “Олів’є”, то він обійдеться у 159 грн за 3 кг (ковбаса, горошок, огірки – подорожчали), “Оселедець під шубою” у 120 грн за 1,5 кг.

Звичайно, куди ж без фруктів, на які витрати визначаємо у 104 грн, це: 2 кг мандаринів, 1 кілограм бананів та лимон. Цукерки 85 грн за пів кілограма і якщо захочеться хоча б пляшечку ігристого – це близько 100 грн. І сюди не включаємо делікатеси, такі як ікра чи червона риба.

Підсумовуючи дану інформацію у цифрах, витрати для новорічного столу складуть 1344 грн. Чи підйомна це вартість для нинішніх пенсіонерів, якщо у 38% старших жителів пенсія до 3000 грн? Майже пів пенсії на смачну вечерю з м’ясом, олів’є та пляшечкою шампанського під куранти. Ви хочете так?

Пенсія яку я хочу – можливість для молоді!

Цікаво, чи орієнтуються молоді люди щодо розміру нинішніх пенсій та чи задумуються про те, що у них вона буде ще меншою або взагалі не буде? Намагалась це вияснити у сюжеті від ТСН Ірина Прокоф’єва і як швидкий підсумок можна сказати:

  • люди не орієнтуються у нинішній ситуації, 
  • не знають рівня пенсійних виплат сьогодні 
  • та не задумуються, що Новий рік можна зустрічати по мінімуму і це не той мінімум, який ви собі уявляєте зараз за вашу заробітну плату.

Як говориться – “Як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш”. А для того, щоб це свято було для вас актуальним і на пенсії, потрібно подумати про це зараз!

Щоб не рахувати витрати на Новий рік, не обирати що купити з продуктів картоплю чи хліб – ви повинні задуматись зараз над тим, який у вас буде Новий рік на пенсії. 

На разі є вигідний варіант інвестицій у власну пенсію це недержавні пенсійні фонди. Чим раніше ви почнете накопичувати, фонд внески інвестує – ви отримуєте дохід та виплати. На калькуляторі недержавної пенсії ви можете розрахувати комфортний для себе план накопичення  та святкувати Новий рік уже з інвестиціями у своє майбутнє!

Накопичуй на свою пенсію самостійно!
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі