Недержавна пенсія: як забезпечити собі старість?

Кожен з нас хоче вільне, щасливе та забезпечене життя незалежно від віку. Від молодості до самих літніх років. Для молодого віку – безліч можливостей для заробітку на вільне та щасливе життя, якщо є бажання звісно. А от для літніх людей – розрахунок лише на пенсію. І дійсно сумно, адже пенсія абсолютної більшості пенсіонерів не покриває навіть найнеобхідніші витрати. Якщо людина, що працює, звикла до певного способу життя та до певних витрат на це життя, то при виході на пенсію середньостатистична пенсія складатиме лише 25-30% від заробітної плати. Але ж так хочеться продовжувати подорожувати, займатись спортом та хобі – адже на пенсії буде стільки вільного часу для реалізації всього того, на що його так не вистачає коли ти працюєш. Невже є життя “До” і “Після” ?

Дивлячись на європейських пенсіонерів розумієш – вихід є! Пенсіонери Європи не розраховують на державну пенсію, вони розпочинають заощаджувати на власну пенсію з початку робочої діяльності. Це саме та пенсія, яка не залежить від рішень державних діячів, а залежить від самої людини – від її рішень та бажання накопичити на власну недержавну пенсію. Про це детальніше.

Фонд пенсійних заощаджень – розпочни накопичувати на свою особисту пенсію!

Що таке недержавна пенсія та недержавні фонди?

Недержавний пенсійний фонд (НПФ) – це організація, яка працює виключно для забезпечення пенсійними виплатами громадян, що уклали пенсійний контракт з НПФ. При чому, що важливо, НПФ – це неприбуткова організація, весь зароблений прибуток розподіляється між клієнтами НПФ.

Недержавна пенсія – це пенсія, яку учасник фонду накопичував за власні кошти. Усі накопичення недержавної пенсії є приватною власністю людини, при чому пенсійні накопичення переходять у спадок. Законом обумовлено, що учасник НПФ може почати отримувати власну недержавну пенсію незалежно від державної – наприклад раніше за 10 років до початку пенсійних виплат від держави.

Як працюють недержавні пенсійні фонди?

В Україні налічується близько 63 недержавних фондів і всі вони працюють згідно Закону України “Про недержавне пенсійне забезпечення”.

Для здійснення діяльності НПФ укладає договори із обслуговуючими організаціями: Адміністратором, Компанією з управління активами (КУА) та Зберігачем. Зазвичай з цими компаніями можна ознайомитись на сайті недержавних фондів.

До функцій Адміністратора входить: ведення персоніфікованого обліку учасників пенсійного фонду, укладення пенсійних контрактів від імені пенсійного фонду, забезпечення здійснення пенсійних виплат учасникам фонду у випадках, передбачених законом, надання пенсійному фонду агентські та рекламні послуги тощо. По суті Адміністратор – це офіс з управління пенсійними контрактами.

КУА займається інвестиційної діяльністю та формує прибуток для учасників НПФ.

Зберігач займається веденням рахунків НПФ, виконанням розпоряджень Адміністратора та КУА щодо пенсійних активів та виконує функцію контролю щодо операцій з управління пенсійними активами.

Яка схема накопичення та отримання недержавної пенсії?

Схема накопичення недержавної пенсії та її отримання дуже проста та вигідна для громадянина. Серед переваг накопичення пенсії саме в НПФ можна виділити:

  1. Можливість отримати податкову знижку від держави та повернути до 18% від пенсійних внесків.
  2. Пенсійні виплати для громадян після 70 років – не оподатковуються.
  3. В період виплати пенсії пенсійний капітал продовжує працювати та примножуватись за рахунок інвестиційного доходу.

Отже схема накопичення та отримання пенсії глобально налічує три кроки:

1 Крок – Укласти пенсійний контракт з Адміністратором НПФ

Ви підписуєте договір з недержавним фондом (з шаблоном договору ви можете ознайомитись на сайті).

2 Крок – Контракт діє, НПФ інвестує кошти через КУА

Ви здійснює внески на індивідуальний пенсійний рахунок.

Адміністратор НПФ веде облік та звітує про стан пенсійного рахунку

Щорічно зароблений інвестиційний дохід збільшує Ваш пенсійний капітал Внески, які ви вносите до Фонду не оподатковуються.

3 Крок – По досягненню пенсійного віку Ви отримуєте недержавну пенсію відповідно до пенсійного контракту

  • Починати отримувати виплату недержавної пенсії можна за 10 років до виходу на пенсію відповідно до загальнообов’язкового державного пенсійного страхування згідно законодавства України.
  • Можна обрати строк виплати пенсії: від 10 до 30 років або пожиттєво.
  • Обравши пожиттєву пенсію Ви отримаєте пільгові умови виплати від СК «ТАС».
  • Ваш пенсійний капітал продовжує працювати навіть при виплатах.
  • Всі накопичені кошти – Ваша приватна власність, що переходить у спадок

З відповідями на найпоширеніші запитання ви можете ознайомитись у розділі “Поширені питання про НПФ” або отримайте безкоштовну консультацію та прорахунок вашої персональної недержавної пенсії за телефоном: +38 068 99 88 776

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі