НТ "ВНПФ "ФОНД ПЕНСІЙНИХ ЗАОЩАДЖЕНЬ" входить у TAS Group – надійність перевірена часом, а діяльність НПФ контролюється Законом України «Про недержавне пенсійне забезпечення»

Стабільність роботи НПФ ви можете контролювати у розділі «Результати діяльності» та ознайомлюватись з щомісячною звітністю НПФ НТ “ВНПФ “ФОНД ПЕНСІЙНИХ ЗАОЩАДЖЕНЬ”

Результати діяльності Звітність

Гарантії збереження коштів

Кожен громадянин будь-якої країни хоче мати гарантовану пенсію та втілювати у життя те, що не встиг за свої робочі роки. Але не завжди так виходить, пенсія низька, платників податків мало, демографічні показники падають, банки «лопають» і забудовники недобудовують житлові комплекси. Як забезпечити себе пенсією не вкладаючи останні кошти у одне джерело доходу? Як відкласти на пенсію щоб гарантовано отримати свої кошти? Як заробити на пенсію і не втратити кошти?

Ми пропонуємо вам систему, яка працює по всьому світі та має свої результати, детальніше у розділі «Блог». Громадяни, які відкладали на пенсію з молодості, отримують її у старості та ще й з інвестиційним доходом. Так, це все реально – це недержавне пенсійне забезпечення.

Це не просто приватний фонд, який «впарює» вам свої послуги, щоб тільки отримати оплату, наша місія «Зробити якомога більше забезпечених пенсіонерів», адже за діяльністю недержавних пенсійних фондів (НПФ) слідкують спеціальні структури та Закон України «Про недержавне пенсійне забезпечення» – саме про це у цьому розділі.

У Законі України «Про недержавне пенсійне забезпечення» Розділ XI ДЕРЖАВНИЙ НАГЛЯД ТА КОНТРОЛЬ У СФЕРІ НЕДЕРЖАВНОГО ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ вказано усі деталі контролю роботи НПФ в Україні.

Контроль за діяльністю НПФ здійснюють:

 • Національна комісія з цінних паперах і фондовому ринку (НКЦПФР) – контроль НПФ, Компанії з управління активами (КУА) і Компанії-адміністратора
 • Національний банк України (НБУ) – контроль банку-зберігача. У разі якщо одна із комісій проаналізувала, що діяльність фонду нестабільна, вони попереджають про це НПФ та надають період для виправлення ситуації. Якщо фонд не справляється, то всі активи переводяться до іншого НПФ про що повідомляють усіх учасників фонду.

Також, передбачений взаємний контроль між компаніями. Якщо КУА зробив наказ про переведення коштів (або інших інвестиційних операцій) банку-зберігачу, то у разі порушення КУА положень інвестиційної декларації фонду, банк-зберігач повинен повідомити про це комісію, яка в свою чергу застосовує санкції щодо КУА, це може бути навіть анулювання ліцензії управління активами.

Компанія з управління активами (КУА) повинна підтримувати розмір власного капіталу не менше ніж 300 тис євро, якими вона покриває збитки завдані НПФ (ст.43 Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення»)

Фонд не може бути визнаним банкрутом згідно Закону України! Тому ви можете не перейматись, що ваші кошти будуть виведені, витрачені чи переведені. Є ймовірність лише ліквідації, але у двох випадках:

 • ліквідація без правонаступництва всіх засновників фонду
 • всі учасники припиняють свою участь в НПФ. Але і у цій ситуації, ваші кошти переводяться до іншого НПФ, страхової або банку, де є можливості пенсійного забезпечення

Ви постійно можете самостійно контролювати свій персональний пенсійний рахунок в особистому кабінеті – внески, інвестиційний дохід та загальну суму на рахунку.

НПФ згідно закону, повинен надавати звітність учасникам щомісяця щодо своєї діяльності та відображати її на своїх інформаційних джерелах. Результати діяльності ФПЗ у розділі Результати діяльності.

Також, контроль діяльності НПФ проводить Рада фонду. Вона контролює інвестиційну діяльність, укладає та розриває договори, вирішує основні питання, які стосуються фонду.

Якщо ви як власник бізнесу робите внески за своїх працівників і ваші внески становлять не менші ніж 10% від суми всіх пенсійних активів фонду ви маєте право на представництво Вашої компанії у Раді фонду для більшого контролю над діяльністю недержавного фонду – Фонду пенсійних заощаджень

Щодо інвестиційної діяльності недержавного пенсійного фонду, то у законі теж прописані куди можуть бути здійснені інвестиції та в якому об’ємі:

 • Внески на банківських депозитних рахунках і ощадних сертифікатах банків в т. ч. – до 50 %. В зобов’язаннях одного банку – до 10 %
 • Цінні папери одного емітента – до 5 %
 • Цінні папери, доходи за якими гарантовані Кабінетом Міністрів України – до 50 %
 • Цінні папери, доходи за якими гарантовані Радою міністрів АР Крим, облігації місцевих позик – до 20 %
 • Облігації підприємств, емітентами яких є резиденти України – до 40 %
 • Акції українських емітентів – до 40 %
 • Цінні папери іноземних емітентів – до 20 %
 • Іпотечні цінні папери – до 40 %
 • Об’єкти нерухомості – до 10 %
 • Банківські метали – до 10 %
 • Інші активи – до 5 %

ХОЧУ ЗАБЕЗПЕЧИТИ СОБІ КРУТУ ПЕНСІЮ!